AONE

AONE Carnitine 120 kapsúl

Množstvo:

Cena:18,50 €

AONE Carnitine Caps je kapsulový l-karnitín. Moderná formulácia L-karnitínu s cholínom a B vitamínmi zostavená na využívanie tukov pre získavanie energie.

L-karnitín je látka telu prirodzená, ktorá umožňuje zvýšenie okamžitého fyzického výkonu zapojením tukov do získavania energie. Cholín a multifunkčný taurín napomáhajú stabilizácii bunkových membrán, a tým zvyšujú efektivitu L-karnitínu. Posledné uverejnené vedecké výsledky ukazujú, že nedostatok taurínu prispieva k obezite. Dodatočne inozitol posilňuje telový energetický metabolizmus.

Cholín je kľúčovou súčasťou chemickej látky acetylcholínu, zlúčeniny, ktorá má nezastupiteľné miesto v činnosti nervového systému a svalov. Dostatočný prívod cholínu zlepšuje pamäťové funkcie, podporuje schopnosť sústredenia a koncentrácie. Upokojuje spánok, obmedzuje podráždenosť, náladovosť a zlepšuje odolnosť pred stresom.

 

Čo l-karnitín presne je a je vôbec účinný?

Je to telu vlastná, vo vode rozpustná, látka, ktorá pomáha energetickému metabolizmu tým, že uprednostňuje transport mastných kyselín do energetických centier buniek svalov srdca, kostrových svalov, pečene, a ďalších. Rovnako pôsobí aj ako detoxikant, a antioxidant, ktorý pomáha v odstraňovaní metabolitov z pracujúcich buniek, čím napríklad pomôže predĺžiť výkon a oddialiť únavu svalov.

V extrémnych situáciách počas vysokého energetického výdaja dochádza k rozpadu svalových buniek, pričom sa uvoľní aj l-karnitín. Na jeden gram l-karnitínu telo rozloží asi 30g hmoty svalu. Práve preto je jeho užívanie spojené s ochranou svalov. Takto prítomný L-karnitín v krvi má priamy účinok.

Medicínske dvojito zaslepené, placebom kontrolované štúdie dokazujú zvýšenie efektívnosti energetického metabolizmu a zlepšenie využiteľnosti zdrojov mastných kyselín ako energetických zásob. (J Clin Endocrinol Metab. 2001;86(8):3579-3594.)

Športovci a L-karnitín

L-karnitín je zvlášť dôležitý pri udržiavaní výkonnosti športovcov. L-karnitín môže zabrániť zužovaniu ciev, spôsobené fyzickou námahou, čím sa zlepšuje krvný obeh a zásobovanie svalov kyslíkom. Výkonnosť a vytrvalosť športovcov sa zlepší a svaly sú lepšie chránené pred zranením. Športovec môže dlhšie trénovať a únava svalov sa odďaľuje. Nedávne štúdie ukázali, že L-karnitín skracuje dobu regenerácie po intenzívnej záťaži a zlepšuje výkon po opakovanej námahe. To platí nielen pre profesionálnych športovcov, ale rovnako aj pre rekreačných športovcov. Bolesť svalov tzv. svalovicu, ktorú mnoho ľudí po namáhavej činnosti pociťuje, je možné užívaním L-karnitínu podstatne znížiť, čo športovcom umožní ďalej intenzívne trénovať. Okrem toho L-karnitín podporuje spaľovanie tukových zásob, znižuje odbúravanie aminokyselín, podporuje syntézu bielkovín a podporuje tranfer kyslíka.

L-karnitín a chudnutie

Štúdie dokazujú, že kombinácia L-karnitínu ako výživového doplnku a zníženie kalorického príjmu, najlepšie v spojení s fyzickou aktivitou, vedie k zníženiu hmotnosti a súčasnému zlepšeniu kvality a funkčnosti kostrového svalstva. L-karnitín urýchľuje metabolizovanie tukov z prirodzenej stravy. L-karnitín znižuje nepriaznivú hladinu lipidov v krvi.

Odporúčané dávkovanie:

3 kapsule denne, najlepšie 30 min pred cvičením

Zloženie:

L-karnitín-L-vínan, cholín dvojvínan, kolagénový proteín, niacín, tiamín mononitrát, pomocná látka (stearan horečnatý)

Nutričné hodnoty na 1 dávku (3kps):

L-Carnitine tartrate, 1200 mg,

Choline bi-tartrate 1425 mg

 

UPOZORNENIE

Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Výrobok nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy. Nevhodné pre deti do 14 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah detí na chladnom a suchom mieste, dobre uzavreté. Výrobca, dovozca, distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním prípravku.

Urobíme Vám tréning a jedálniček na mieru aby ste dosiahli svoj cieľ čo najrýchlejšie. Viac nájdete na

Online trener

Doplnky výživy