AONE

AONE L-Carnitine concentrate 25000 500 ml

Množstvo:

Cena:8,50 €

Karnitín s Taurínom, cholínom a Inositolom (inosín). Táto kombinácia zefektívňuje spaľovanie tukov karnitínom. L-karnitín je látka telu prirodzená, ktorá umožňuje zvýšenie okamžitého fyzického výkonu zapojením tukov do získavania energie. Cholín a multifunkčný taurín napomáhajú stabilizácii bunkových membrán, a tým zvyšujú efektivitu L-karnitínu. Posledné uverejnené vedecké výsledky ukazujú, že nedostatok taurínu prispieva k obezite. Dodatočne inozitol posilňuje telový energetický metabolizmus.

 

Odporúčané dávkovanie:

10 ml (1x polievková lyžica) zamiešať do 250 ml vody, vypiť 1-2 krát denne, pred jedlom alebo špeciálne 0,5 - 1 h pred cvičením alebo športovou aktivitou. Pre zlepšenie účinnosti môžete dávku zvýšiť až na 40 ml.

Zloženie:

voda, kyselina citrónová, L-karnitínhydrochlorid, cholín dvojvínan, Taurín, Inosiltol citran sodný, guarová guma, konzervačná látka (sorban draselný), sladidlá (cyklamát, aspartam, sacharín), farbivá (azorubín, červená repa, beta-karotén, E102, E133), aróma

Výživová hodnota 100 ml prípravku mg /40 ml (d.d.#)
Energia 43 kcal / 179 kJ 17.2 kcal / 71.6 kJ
Bielkoviny 3,75 g 1,5 g
Sacharidy 2 g < 1 g
Tuky <1 g <1 g
 
Zloženie mg / 100 ml prípravku mg /  40 ml (d.d.#)
L-karnitín-L-vínan 2500 1000
Cholín dvojvínan 500 200
 Taurín 1000 400
Inozín 500 200
d.d. – denná dávka

 

Športovci a L-karnitín

L-karnitín je zvlášť dôležitý pri udržiavaní výkonnosti športovcov. L-karnitín môže zabrániť zužovaniu ciev, spôsobené fyzickou námahou, čím sa zlepšuje krvný obeh a zásobovanie svalov kyslíkom. Výkonnosť a vytrvalosť športovcov sa zlepší a svaly sú lepšie chránené pred zranením. Športovec môže dlhšie trénovať a únava svalov sa odďaľuje. Nedávne štúdie ukázali, že L-karnitín skracuje dobu regenerácie po intenzívnej záťaži a zlepšuje výkon po opakovanej námahe. To platí nielen pre profesionálnych športovcov, ale rovnako aj pre rekreačných športovcov. Bolesť svalov tzv. svalovicu, ktorú mnoho ľudí po namáhavej činnosti pociťuje, je možné užívaním L-karnitínu podstatne znížiť, čo športovcom umožní ďalej intenzívne trénovať. Okrem toho L-karnitín podporuje spaľovanie tukových zásob, znižuje odbúravanie aminokyselín, podporuje syntézu bielkovín a podporuje tranfer kyslíka.

L-karnitín a chudnutie

Štúdie dokazujú, že kombinácia L-karnitínu ako výživového doplnku a zníženie kalorického príjmu, najlepšie v spojení s fyzickou aktivitou, vedie k zníženiu hmotnosti a súčasnému zlepšeniu kvality a funkčnosti kostrového svalstva. L-karnitín urýchľuje metabolizovanie tukov z prirodzenej stravy. L-karnitín znižuje nepriaznivú hladinu lipidov v krvi.

UPOZORNENIE

Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Výrobok nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy. Nevhodné pre deti do 14 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah detí na chladnom a suchom mieste, dobre uzavreté. Výrobca, dovozca, distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním prípravku.

Urobíme Vám tréning a jedálniček na mieru aby ste dosiahli svoj cieľ čo najrýchlejšie. Viac nájdete na

Online trener

Doplnky výživy

Novinky na váš e-mail