BioTech USA

Biotech Spirulina 100 tabliet

Množstvo:

Cena:5,40 €

Spirulina obsahuje vitamíny, minerálne soli, bielkoviny a iné účinné látky.

 
Spirulina je druh siníc vhodný na ľudskú konzumáciu. Je jedným z najstarších živých organizmov na Zemi a používali ho už aj Aztékovia ako prístupný zdroj potravy. Spirulina je ešte stále v mnohých kultúrach súčasťou pravidelnej stravy.
 
Spirulina obsahuje vitamíny, minerálne soli, bielkoviny a iné účinné látky. Má vysoký obsah betakaroténu (provitamín A) a chlorofylu. Je bohatým rastlinným zdrojom mastnej kyseliny gama-linolenovej (GLA). Obsahuje 18 aminokyselín, z toho 8 esenciálnych.
Jeden gram spiruliny zodpovedá výživovej hodnote jedného kilogramu zeleniny.
 
Prípravok neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu, preto ho môžu užívať aj vegetariáni.
Jedna tableta obsahuje 450 mg spiruliny.
 

Spirulina je sladkovodná modrozelená riasa Arthrospira platensis obsahujúca vzácne fytonutrienty (rastlinné výživné látky), ktoré sa nenachádzajú v žiadnych iných zelených potravinách, napr. fykocyanín a sulfolipidy. Je tiež výnimočným zdrojom beta karoténu, chlorofylu, vitamínu B12, karotenoidov, enzýmov, vitamínov a minerálnych látok. Spirulina silne zvyšuje hladinu interferónu gama a interleukínov v tele. Tieto látky sú kľúčové pre zdravú imunitnú reakciu tela.

 
Esenciálne AMINOKYSELINY
Spirulina má najvyšší obsah proteínov zo všetkých prírodných potravín (65%), ďaleko viac než mäso alebo ryby (15-25%), sójové bôby (35%), sušené mlieko (35%), obilniny (8-14%) alebo plnotučné mlieko (3-4%). Spirulina obsahuje ako jeden z mála rastlinných zdrojov všetky esenciálne aminokyseliny.
 
Zásadný význam stráviteľnosti proteínu
Bunková stena Spiruliny je tvorená mäkkými mukopolysacharidmi, neobsahuje celulózu, čo umožňuje ľahkú stráviteľnosť a jej vstrebávanie. Táto vynikajúca stráviteľnosť je obzvlášť dôležitá pre jedincov trpiacich podvýživou u ktorých je znížená kapacita príjmu živín. Podávanie spiruliny podvyživeným deťom je účinnejšia ako pri sušenom lieku, pretože laktóza obsiahnutá v mlieku môže vyvolať ťažkosti so zažívaním.
 

Odporučené dávkovanie:

denne 1-8 tabliet zapiť väčším množstvom vody.
 
 
Výživová hodnota
1 tbl
obsahuje

8 tbl

obsahuje
Spirulina 450 mg 3600 mg
-z toho betakarotén 0,675 mg 5,4 mg
 
 
Zloženie:
prášok z riasy Spirulina platensis (450 mg/tbl), maltodextrín, protihrudkujúca látka (kysličník kremičitý, stearan horečnatý [E470/B]).
 
 

Urobíme Vám tréning a jedálniček na mieru aby ste dosiahli svoj cieľ čo najrýchlejšie. Viac nájdete na

Online trener

Doplnky výživy