Hi Tec Nutrition

Hi Tec CREATINE POWDER 250g

Množstvo:

Cena:7,10 €

CREATINE POWDER - 100% čistý kreatín monohydrát, je "klasik" kreatínových produktov. Keď prišiel pred 10 rokmi tento suplement na svetový trh, spôsobil senzáciu v športovej výžive a stál doslova celý majetok (1kg cca 300 Euro). Čoskoro sa prišlo na to, že jeho efektivitu je možné zreteľne zvýšiť pridaním dextrózy, glutamínu, taurínu, čo sa v praxi potvrdilo. Čistý prášok má však celé roky stále svoje miesto.
 
 
Približne 30 vedeckých štúdií dokázalo, že príjem kreatínu vedie k tvorbe čistej svalovej hmoty. Najvýraznejší rast svalstva bol pozorovaný u osôb pri silovom zaťažení pri zaťažení 80-120% maximálnej sily, trvajúcom 3 mesiace.
Svalstvo môže vďaka obrovským zásobám kreatínu zvládať podstatne väčšie zaťaženie, čo vedie k stimulácii rastu a výstavbe svalstva. Vieme pritom že kreatín zvyšuje zavodnenie svalových buniek, čo je však anabolickým signálom a vedie k syntéze nových bielkovín. Toto zavodnenie svalových buniek vodou teda podporuje výstavbu svalstva.
 
Nutrične - fyziologický základ kreatínu
 
1. Zvyšuje zásoby kreatínfosfátu v svalstve a tým aktivitu ATP 
2. Zvyšuje hydratáciu svalových buniek a stará sa o vyšší svalový objem a lepší bunkový metabolizmus.
 
CREATINE POWDER je 100% čistý kreatín monohydrát vo forme prášku, obohatený o vitamíny skupiny B, nevyhnutné pre správny priebeh metabolických procesov pri zvýšenej fyzickej námahe. Suplementácia kreatínom zvyšuje jeho intramuskulárnej koncentráciu a tým aj využiteľnosť ATP (zdroj energie).
 
Kreatín rapídne zvyšuje svalovú silu a objem svalov (naťahuje do svalov vodu). Športovcom pomáha rýchlo zlepšiť fyzickú kondíciu a nabrať svalovú hmotu. Uľahčuje prispôsobenie organizmu fyzickej námahe a posilňuje anabolické procesy v svalovom tkanive. CREATINE POWDER má tiež silný antikatabolický účinok a neutralizuje zakyslenie svalov.
 
Čo môžete očakávať od kreatínu?
 
Ak ste kreatín nikdy neužívali, alebo ste mali dlhú prestávku v užívaní a vaše kreatínové zásoby sú prázdne, vybudujete si počas 4-8 týždňov 3 kg svalovej hmoty, zvýšite si svalovú silu o 20-25% a stratíte minimálne 1 kg telesného tuku!!Tzv. "Nasycovaciu fáza" (zvýšené dávkovanie kreatínu počas 1 týždňa) ktorá vedie síce k rýchlejším, za to však k nestabilným výsledkom je už prekonaná. Výhodnejšie je pomalé sýtenie počas 4-8 týždňov, ktoré vedie k stabilným výsledkom.
 
Ak ste už kreatín užívali a vaše kreatínové zásoby sú ešte naplnené a konštantne doplňované, nemôžete pri tretej a ďalšej dóze očakávať vyššie výsledky, ale viacmenej konštantný rast svalstva cca 1-2 kg za rok. Pri dobrej výžive a dodatočnej suplementácii s bielkovinami, aminokyselinami atď. možné dosiahnuť vyššie hodnoty.
 
ZLOŽENIE:
Kreatín monohydrát, niacín (nikotínamid), vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid), vitamín B12 (kyanokobalamín).
 
ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE:
Rozpustite 1 čajovú lyžičku (cca 3 g) prípravku v 250 ml ovocnej šťavy alebo vody. Používajte raz denne po tréningu, počas netréninkových dní ráno na lačno.
 

NUTRIČNÉ HODNOTY:

Urobíme Vám tréning a jedálniček na mieru aby ste dosiahli svoj cieľ čo najrýchlejšie. Viac nájdete na

Online trener

Doplnky výživy