Kompava

Kompava ES-sweet 4:1 200g (200 dávok)

Množstvo:

Cena:9,77 €

KOMPAVA ES-sweet je stolové náhradné sladidlo na báze erytritolu a glykozidov steviolu z čisto prírodných zložiek. Nízkokalorické sladidlo na báze erytritolu a glykozidov steviolu získaných z extraktu zo stévie je vhodné pre diabetikov, redukciu tuku alebo pre zdavý životný štýl. Kombináciou s erytriolom sa dosiahne rovnaká použiteľnosť ako cukor. Jedna odmerka ES-sweet (1 g) =  4g sacharózy.
 

Kombinácia 2 prírodných látok erytritol a glykozidov steviolu má náhradné sladidlo KOMPAVA ES-sweet príjemný chuťový profil, bez horkastej príchute typickej pre sladidlá získané zo stévie (veľmi jemná príchuť sladkého drievka) s postupným sladivým vnemom doznievajúcim dlhší čas a s jemným chladivým efektom, ktorý je typický pre erytritol.

Neovplyvňuje chuť nápojov ani jedál a je vhodný pre dosladenie nápojov a potravín, varenie aj pečenie.

Sladidlo má nízky glykemický index, nezvyšuje hodnotu cukru v krvi a tým je prístupné i pre diabetikov. Má veľmi nízku energetickú hodnotu, čo dáva príležitosť pre použitie pri zníženom energetickom príjme.

Výhody náhradného sladidla:

•veľmi jednoduché dávkovanie (ako jemný kryštálový cukor), sladivosť v pomere s cukrom 4:1, 4x sladší ako cukor
•1 odmerka 1g = 1 kocka cukru alebo 4 g kryštálového cukru
•nízka kalorická hodnota, 1 g/0,2 kcal, vhodná pre redukčné diéty a pre štíhlu líniu
•priaznivý vplyv na zuby–nespôsobuje zubný kaz, má antibakteriálny a antivírusový účinok v ústnej dutine, obmedzuje tvorbu zubného plaku, zubného kameňa, predovšetkým u detí. Zamedzuje tvorbe kvasných procesov v ústach, obmedzuje zápaly ďasien, nepríjemný zápach z úst, vznik aftov
•nezvyšuje hladinu cukru v krvi, je vhodné sladidlo pre diabetikov so zároveň podpornou činnosť na vylučovanie beta buniek inzulínu pankreasom
•má veľmi nízky glykemický index (GI=0) v porovnaní so sladidlami ako sacharóza, fruktóza, xylitol, maltitol
•výhodná cena v porovnaní s inými prírodnými sladidlami
•pozitívne podporuje trávenie
•sladidlo nemá kyselinotvornú schopnosť  a tým nemá vplyv na rozmonožovanie a rast kvasiniek a celkové zakyslenie organizmu
•pri kysnutí cesta nemá vplyv na rast a rozmnožovanie kvasiniek
 

Erytritol: 
– polyolové sladidlo/cukrový alkohol, který sa vyrába fermentáciou glukózy, nie je hydroskopický, má výbornú stabilitu a trvanlivosť, nekaramelizuje pri zvýšenej teplote, maskuje horkastú chuť glykozidov sterolu (extraktu zo stévie). Používa sa  ako objemová látka pre výhodné a bezproblémové dávkovanie.

•Sladivosť: 0,7% v porovnaní so sacharózou (sladivosť 1), jemne kryštalická forma
•Kalorická hodnota: 0,2kcal/g
•Chuť: čistá bez nežiadúcich príchutí s jemne mentolovým nádychom, vynikajú do osviežujúcich nápojov
•Status: prírodné sladidlo, bez laxatívneho účinku. Ako jediný z alkoholových cukrov  sa vstrebáva v tenkom čreve a z organizmu sa vylúči močom v nezmenej forme  do 24 hodín (vyššia zažívacia tolerancia, baktérie ju nevedia stráviť  a previesť na plyn), nespôsobuje nadúvanie a hnačky, neovplyvňuje hladinu cukru v krvi, má nulový GI,  nie je metabolizovaný ústnymi baktériemi a preto sa nepodieľa na vzniku zubného kazu.
•Zdroj: ovocie (žltý melón, hrušky, hrozno,), fermetované potraviny (pivo, syry).
 

Glykozidy steviolu:
- získavajú sa z listov prírodnej rastliny Stevia Rebaudiana Bertoni. Sladké zložky rastliny  tvoria diterpénové glykozidy steviolu. Najviac zastúpený glykozid je steviozid, rebaudiozid A a ostatné zložky.

•Sladivosť je  250 - 300 násobok sacharózy, má nulovú kalorickú hodnota, dobrú rozpustnosť, nepodlieha fermentácii, v ľudskom organizme sa nerozkladá a nepodlieha metabolizmu. Nerozkladá sa ani pri pri teplotách do 250°C, je pH stabilný.
•Chuť: mierne horkastú, ktorá sa maskuje  s iným náhradným sladidlom. Z hľadiska nutričného zloženia, chute a kalorickej hodnoty je najvhodnejším objemovým plnidlom  erytritol, ktorý je chuťovo najviac podobný cukru. Je vhodné  sladidlo pre diabetikov a tých, ktorí majú karbohydrátovú diétu.
Extrakt zo stévie  zlepšuje citlivosť na inzulín, podporuje produkciu inzulínu, čím pomáha eliminovať cukrovku a metabolický syndróm. Má schopnosť odúčať od závislosti na cukre.


Dávkovanie náhradného sladidla:
1 odmerka (1g) zodpovedá 4 g cukru.

Podľa nariadenia EU je odporúčaná denná dávka na extrakt zo stévie je 4mg/kg telesnej hmotnosti na deň.

Použitie:
Na sladenie teplých a studených nápojov, na varenie, pečenie, zaváranie ako náhrada za cukor.

Urobíme Vám tréning a jedálniček na mieru aby ste dosiahli svoj cieľ čo najrýchlejšie. Viac nájdete na

Online trener

Doplnky výživy