- 20 %

Ostatní výrobcovia

Odporová guma na cvičenie čierna - odpor 11 - 30 kg

Množstvo:

Cena:12,00 €

Čierna odporová guma, nazývaná aj expandér s odporom 11 – 30 kg, má skutočne široké využitie. Môžete pomocou nej precvičiť takmer celé telo a to aj cviky ktoré by sa pomocou iných pomôcok nedali odcvičiť. Cvičenie s ňou môžeme prirovnať k cvičeniu s pružinou, je to však oveľa bezpečnejšie a pohyb je plynulejší.

 

Odporové gumy sú veľmi často tiež využívané v segmente rehabilitačnch oddelení. Vďaka tomu, že sa nejedná o priamu záťaž, ale guma postupným ťahom vytvára väčší odpor, je často používaným rehabilitačným doplnkom po úrazových stavoch svalov, šliach a kĺbov.

Jej využitie je veľmi rozšírené pri silovom tréningu powerlifterov, ako výborný spôsob na zlepšovanie silových výkonov (najmä bench press). Umožňuje totiž zvýšiť odpor závažia v špecifickej časti pohybu, na čo svaly skvele reagujú.
Používa sa aj pri rozcvičke, pri tréningu s vlastnou váhou (zníženie odporu hmotnosti tela), je veľmi obľúbenou tréningovou pomôckou golfistov, tenistov a všetkých športovcov, používajúcich športové náčinie ako hokejky, alebo rakety.

Je vyrobená z vysokokvalitného a odolného latexu, čiže odolá naozaj veľkej záťaži a má veľkú trvanlivosť. Odporová guma je ideálna nie len na posilňovanie, ale aj na mobilizačné a kompenzačné cvičenia. Zároveň je ľahká a veľmi skladná, tým pádom je to ideálna súčasť domácej posilňovne alebo vhodná cvičebná pomôcka na dovolenku alebo služobné cesty.

Existuje v niekoľkých variantoch, pričom každý ma inú hrúbku a to znamená aj iný odpor, vďaka čomu môžete precvičovať cviky s rôznou náročnosťou a zároveň postupne napredovať a zväčšovať záťaž. Odpor môžete takisto zväčšiť šírkou úchopu expandéra.
 
Parametre:
 
Tvar: uzavretá
Odpor: 11 -30 kg
Materiál: latex
Dĺžka: 208 cm
Šírka: 2,20 cm
Hrúbka: 0,45 cm
Farba: čierna
 
 
Príklady použitia pri tréningu:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Urobíme Vám tréning a jedálniček na mieru aby ste dosiahli svoj cieľ čo najrýchlejšie. Viac nájdete na

Online trener

Doplnky výživy